12 miłych rozmów o nieprzyjemnych emocjach

Strach, smutek, złość – dla wielu osób to nie są tematy, na które często się rozmawia. Przeżywanie trudnych, nieprzyjemnych emocji stanowi tabu w wielu rodzinach i wielu środowiskach. W szkole, na treningu, w grupie rówieśniczej, w pracy – bywa tak, że udaje się, że nieprzyjemnych emocji po prostu nie ma, a jeśli się pojawiają, to trzeba od razu sobie z nimi radzić, walczyć lub je kontrolować. Tymczasem emocje mogą być sygnałami, które umiejętnie odczytane są cennymi wskazówkami. Nawet wtedy, kiedy są nieprzyjemne.

Trudno codziennie mierzyć się z czymś, czego nie potrafimy nawet nazwać.

Znajomość własnych stanów emocjonalnych i umiejętność opisywania ich jest jednym z zasobów, z którego możemy czerpać mierząc się z reakcjami naszego ciała na sytuacje, które stawia przed nami życie.

Im większe nasze kompetencje w zakresie rozróżniania emocji, tym łatwiej dobierać sposoby reagowania, które pomogą nam poradzić sobie z daną sytuacją i pozostać w jak największej zgodzie ze sobą, biorąc jednocześnie odpowiedzialność za swoje zachowanie.

Rozmowy w grupie

Grupa psychoedukacyjna „12 Miłych Rozmów” to 12 spotkań po 120 minut, na których omawiamy to,

w jaki sposób przejawiają się w naszym ciele i umyśle emocje: złość, smutek, strach i lęk, poczucie winy

i wstyd oraz zazdrość.

Grupa liczy maksymalnie 12 stałych uczestników, którzy rozwijają umiejętność rozróżniania i nazywania emocji, a także wymieniają się swoimi przemyśleniami na tematy zaproponowane przez prowadzącą oraz swoimi doświadczeniami.

  • W jakich sytuacjach ujawniają się różne emocje w ich życiu?
  • W jaki sposób się przejawiają w ciele?
  • Skąd się wywodzą takie sposoby reagowania i nazywania swojego doświadczenia?
  • Do jakiego zachowania prowadzą?

Warunki uczestnictwa

W grupie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat emocji i są zdecydowane dzielić ten proces z 12 innymi osobami.

Z tego powodu każde spotkanie odbywa się przy włączonych kamerkach i wymaga aktywnego uczestnictwa – co najmniej przywitania się i pożegnania na koniec spotkania.

Cena

900zł za 12 spotkań – 75 za spotkanie.

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na 3 comiesięczne raty. .

FAQ

Czy mogę brać udział w grupie, jeśli jestem w terapii indywidualnej?

Dla mnie uczestnictwo w terapii indywidualnej uczestnika nie jest przeszkodą wobec udziału w grupie. Możesz porozmawiać ze swoim terapeutą, czy dla niego jest to problem. W moich poprzednich grupach psychoedukacyjnych byli uczestnicy w trakcie terapii, którzy traktowali te spotkania jako dodatkową psychoedukację i często wynosili nowe rzeczy, którym przyglądali się ze swoim terapeutą. Grupa psychoedukacyjna nie zastępuje terapii, ale może być jej uzupełnieniem i zasobem, który ją wzbogaca.

Najbliższa edycja
Najbliższa edycja „12 Miłych Rozmów o nieprzyjemnych emocjach” rusza we wtorek 24.04.2022.

Opinie uczestników pierwszej edycji: